Hallinto

 

HALLITUS

 

Puheenjohtaja Pirjo Matikainen
Puhelin: 050 377 6230
Sähköposti: pirjo.matikainen@keskusta.fi
Varajäsen: Leena Väärälä-Vesa
Puhelin: 040 533 5664
Sähköposti: leena.vaarala-vesa@pp.inet.fi
Varapuheenjohtaja Juha Soimakallio
Puhelin: 050 490 8147
Sähköposti: juha.soimakallio@gmail.com
Varajäsen: Harri Tuominen
Puhelin: 050 533 0031
Jäsen Kirsi Mäntynen
Puhelin: 040 727 7423
Sähköposti: kirsi.mantynen@pp2.inet.fi
Varajäsen: Teppo Arvila
Puhelin: 050 583 1174
Sähköposti: teppo.arvila@pp.inet.fi
Jäsen Eino Häkkänen
Puhelin: 050 520 8571
Varajäsen: Pertti Ylätalo
Puhelin: 0400 124 414
Jäsen Ilpo Puolakka
Puhelin: 0400 257 052
Sähköposti: ilpo.puolakka@kouvola.fi
Varajäsen: Miia Witting
Puhelin: 040 724 2000
Sähköposti: miiatoivonen@hotmail.com
Jäsen Reino Grönlund
Puhelin: 040 502 5185
Sähköposti: reino.gronlund@kouvola.fi
Varajäsen: Juha Tanska
Jäsen Reijo Valkeapää
Puhelin: 040 162 2553
Sähköposti: reijo.valkeapaa@kouvola.fi
Varajäsen: Mika Hiekkaranta
Puhelin: 0400 555 045
Asiamies Tuula Mikkola
Puhelin: 040 5095329
Sähköposti: jaalan@kotiseutusaatio.net

 

VALTUUSKUNTA

Säätiön valtuuskuntaan ilmoitetut yhdistysten edustajat:
 Huhdasjärven kyläyhdistys ry  Mervi Erkkilä
Varaedustaja: Henri Liukka
Kimolan kyläyhdistys ry Leena Purho
Puhelin: 040 5107 908
Sähköposti: leena.purho@pp.inet.fi
Varaedustaja: Leena Kinnunen
Puhelin:
Sähköposti: leena.kinnunen@ollikka.fi
Paljakka-Pökölän kyläyhdistys ry Markku Piira
Puhelin: 0400 918 498
Sähköposti: markku.piira@pp.inet.fi
Varaedustaja: Hilkka Mattila
Puhelin: 050 3402 046
Siikavan kyläyhdistys ry Sirpa Marin
Puhelin: 040 4132 650
Varaedustaja: Marja-Leena Rajajärvi
Puhelin: 040 8475 857
Uimilan kyläyhdistys ry Saija Harju
Puhelin: 044 7834 303
Sähköposti: saija.harju@luukku.com
Varaedustaja: Ari Heikkilä
Verlan seudun kyläyhdistys ry Tuomo Frosti
Puhelin: 045 3524 736
Sähköposti: tuomo.frosti@pp.inet.fi
Varaedustaja: Eeva Viia
Eläkeliiton Jaalan yhdistys ry Reijo Poteri
Puhelin: 040 5872 146
Sähköposti: reijo.poteri@pp.inet.fi
Varaedustaja: Sinikka Tiinala
Puhelin: 0400 496 155
Jaalan Jaloiset ry Mikko Taipalinen
Puhelin: 0400 152452
Varaedustaja: Ritva Kinttula
Puhelin: 040 5384 426
Sähköposti: ritva.kinttula@pp.inet.fi
Jaalan kotiseutuyhdistys ry Pertti Malin
Puhelin: 041 5046 801
Sähköposti: pmalin2@gmail.com
Varaedustaja: Ulpu Suikkanen
Puhelin: 0400 613 570
Sähköposti: info@sinibell.com
Lions Club Jaala Juha Vainio
Puhelin: 0400 905 587
Sähköposti: junnu.vainio@pp.inet.fi
Varaedustaja: Ville Iiskola